۴ ویژگی مهم که اکثر سایت‌ها فراموش می‌کنند

۴ ویژگی مهم که اکثر سایت‌ها فراموش می‌کنند

4 ویژگی مهم که اکثر سایت‌ها فراموش می‌کنند4 ویژگی مهم که اکثر سایت‌ها فراموش می‌کنند

حتما تا کنون برایتان پیش آمده است که وارد وب‌سایتی شوید و پس از چند ثانیه بدون آنکه به هدفتان دست یابید از آن خارج شوید. در این مقاله به ۴ ویژگی مهم که اکثر سایت‌ها فراموش می‌کنند اشاره می‌کنیم که تاثیر بسیار زیادی در  موفقیت یک وب‌سایت دارد و متاسفانه اکثر کسب و کارها آن‌ها را نادیده می‌گیرند.

اطلاعات تماس

در یک پژوهش مصاحبه‌ای با تعدادی از استفاده کنندگان از وب‌سایت‌ها انجام گرفت که نتایج جالبی از آن به دست آمد. طبق این پژوهش ۵۱ درصد از مصاحبه شوندگان نبود اطلاعات تماس کامل را مهم‌ترین عاملی می‌دانستند که اکثر وب‌سایت‌ها از آن بهره نبرده‌اند و عجیب‌تر از آن اینکه حدود ۹۸ درصد از آن‌ها به همین دلیل سایت را ترک می‌کنند. اگر شما برای کسب و کارتان وب‌سایتی راه‌اندازی نموده‌اید دانستن این نکته برای شما بسیار حیاتیست که وقتی کسی وارد وب‌سایت شما می‌شود و قصد سفارش به شما را دارد نیاز دارد تا از وجود شما به عنوان یک کسب و کار رسمی اطمینان حاصل نماید. شما به راحتی می‌توانید با وارد نمودن یک شماره تلفن ثابت و یک ایمیل این مشکل را حل کنید.

همچنین به یاد داشته باشید اطلاعات تماس شما باید در دسترس، واضح و خوانا باشد. اینکه این اطلاعات را با فونتی ریز و در محیطی ناخوانا بنویسید پیام بدی را به مخاطبتان می‌دهد.

درباره ما

موضوع مهم دیگر صفحه درباره ما وب‌سایت شماست. مخاطبان شما به دنبال این هستند تا اطلاعات بیشتری درباره شما، تیمتان و شرکتتان را به دست آورند. این موضوع تاثیر زیادی در صداقت و اعتبار شما دارد. برای نوشتن داستان کسب و کار خود وقت صرف کنید و سعی کنید اطلاعاتی از تاریخچه، زمینه فعالیت و… خود به آن‌ها بدهید. همچنین می‌توانید اعضای کلیدی تیم خود را معرفی کنید و لینک‌های سایت آن‌ها و شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را قرار دهید. تکنیک دیگری که می‌تواند اعتباری باورنکردنی به صفحه درباره ما سایت شما بدهد معرفی مشتریانتان و نظرات رضایت‌مندانه آن‌هاست.

محتوای مناسب

بسیاری از کارآفرینان گمان می‌برند که فعالیت بیش‌از حد در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات اینترنتی و… فروش آن‎ها را تقویت خواهد کرد. با اینکه این نظر آن‌ها می‌تواند درست باشد اما مسئله مهم‌تر تمرکز شما بر محتوای وب‌سایتتان با نوشتن مقالات، مطاعات موردی، گزارشات و… است. وب‌سایت خود را به گونه‌ای با محتوای مناسب غنی کنید که تا همه شما را به عنوان متخصص در صنعت خودتان بشناسند.

دسترسی آسان

دسترسی آسان به وب‌سایتتان می‌تواند یک مزیت رقابتی برای سایت شما باشد. حتما سایتتان را برای استفاده در موبایل‌ها بهینه‌سازی نمایید. امروزه استفاده از موبایل‌ها در میان اقشار جامعه بسیار مرسوم شده است و علاوه بر این گوگل نیز برخورد خوبی با سایت‌هایی که ورژن موبایل ندارند نخواهد داشت.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است از این مطلب خوشتان بیاید

بازار هدف و فرمول شناسایی آن

شناسایی بازار هدف در کسب‌وکاری بسیار مهم است.